pátek 14. srpna 2020 Alan

V Košťálově někdo střílí po kočkách. Jedna přišla o oko

Policie ze Semil vyšetřuje případ střelby na kočky, ke kterému došlo v minulých dnech v Košťálově. Zatímco jedna měla brok v boku, druhá přišla o oko. Po neznámém pachateli pátrá policie.

„Jako první se na nás obrátila mladá místní žena s tím, že její třináctiletý kocour Kuba utrpěl 12. června střelné poranění na boku, které si vyžádalo intenzivní antibiotickou léčbu u veterinárního lékaře,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková

Žena se původně domnívala, že se jen popral s jinou kočkou, když mu ale po antibiotikách opadl otok, všimla si, že má v boku kulovitou ranku. „Kocoura někdo postřelil zřejmě přímo na její zahradě, protože se netoulá a drží se jen u domu,“ dodala mluvčí.

Střelné poranění utrpěl i desetiměsíční kocour Black, který žije v domě ženina souseda. Ten rovněž podal na neznámého střelce trestní oznámení. V něm uvedl, že dne 23. června kolem 9. hodiny ráno svého kocoura vypustil z domu ven, a když ho před polednem volal domů, našel ho na dvorku s vystřeleným okem. Zvíře přitom trpělo velkými bolestmi a majitel ho musel odvézt na veterinární stanici, kde ho lékařka operovala a potom mu ještě nasadila další antibiotickou léčbu.

Oběma případy se nyní zabývají kriminalisté semilského územního odboru, kteří v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat. „Pachateli za něj hrozí pětiletý trest odnětí svobody. Pokud jste v Košťálově a jeho blízkém okolí viděli cokoliv podezřelého, co by nám nyní mohlo pomoci případ objasnit, ozvěte se na linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ uzavřela Baláková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky black, kocour black, Policie, košťálov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.