pátek 14. srpna 2020 Alan

Na koupališti v Českém Dubu utonul nezletilý chlapec

K tragické události na českodubském koupališti došlo v pondělí 6. července odpoledne kolem půl páté.

„Nezletilá dívka si všimla bezvládného těla nezletilého chlapce, které plavalo na vodní hladině, a společně se svými kamarádkami tohoto chlapce v  bezvědomí vytáhla na břeh. Vše naznačuje tomu, že se před tím za dosud nevyjasněných okolností v koupališti topil,“ sdělila na dotaz policejní mluvčí Ivana Baláková. Podle informací redakce se mělo jednat o přibližně sedmiletého chlapce.

Na místě byla chlapci poskytnuta první pomoc a následně byl ve velmi vážném stavu transportován do Fakultní nemocnice v Motole. „Zde chlapec navzdory maximálnímu úsilí lékařů o záchranu jeho života včera zemřel,“ informovala mluvčí.

Případ nyní řeší policie. „Tragickou událost prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru pro přečin usmrcení z nedbalosti,“ řekla Baláková. Hoch měl koupaliště navštívit v pondělí jako účastník letního tábora s dalšími dětmi a táborovým dozorem. Podle zdroje Drbny mělo jít o příměstský tábor.

Mluvčí policie k tomu dodává: „Vzhledem k tomu, že na řádném objasnění případu stále pracujeme i s ohledem k věku chlapce, nebudeme k této události poskytovat žádné bližší informace.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo15 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky dítě, úmrtí, Český Dub, Českolipsko, koupaliště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.