čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Cizinec přecházel přes koleje, když svítila červená. Ukázalo se, že v Česku nemá co dělat

Policisté se v posledních dnech zaměřili na kontrolu železničních přejezdů na Jablonecku. Přes koleje na Smržovce si to v době, kdy bylo v provozu signalizační zařízení, namířil dvaapadesátiletý cizinec.

Policisté cizince prověřili, a protože u sebe neměl žádné cestovní doklady, přivolali na místo kolegy z odboru cizinecké policie. „Nakonec cizinec policistům cestovní doklad předložil,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

„Policisté zjistili, že cizinec na území ČR pobývá neoprávněně už od roku 1999,“ řekla Sochorová. Policisté tak s mužem zahájili správní řízení, které ukončili vydáním rozhodnutím o správním vyhoštění. Musí proto do 47 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí vycestovat.

Mimo tohoto cizince nenarazili policisté na žádného dalšího chodce nebo řidiče, kteří by nerespektovali signalizační zařízení. U devíti řidičů ale zaznamenali nepoužívání bezpečnostního pásu, šest řidičů překročilo povolenou rychlost a jeden držel za jízdy v ruce mobil. Všichni do jednoho skončili s pokutou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, železniční přejezd, PČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.