čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Extáze, kokain i marihuana. Na festivalu Mácháč objevila policie drogy u 59 lidí

Policisté a celníci při kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč objevili drogy u 59 lidí. Festival skončil dnes ráno, kontroly ale budou podle mluvčí policie Ivany Balákové pokračovat.

„Během dnešního dne budeme dbát především o to, aby se po silnicích v regionu nepohybovali řidiči, kteří opouštějí taneční festival pod vlivem drog nebo alkoholu," řekla Baláková. Policie proto zesílila dohled nad silničním provozem jak v Doksech, tak na výjezdových komunikacích z města.

Festival Mácháč se konal od pátečního podvečera na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Extázi, pervitin, marihuanu, hašiš, LSD nebo kokain nalezli policisté a celníci u 59 lidí, ve čtyřech případech šlo o přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Ostatní delikventi byli potrestáni blokovou desetitisíci korunovou pokutou.

„Čtyři lidé se v souvislosti s držením drog nevyhnou trestnímu stíhání," uvedla mluvčí. Jedná se o 29letou ženu z Prahy, u které společné hlídky složené z policistů a pracovníků celní správy zajistili kokain a extázi. S ohledem na množství drogy, které u sebe měla, ji nyní hrozí odnětí svobody až na jeden rok.

Dalším třem lidem hrozí přísnější postih. U 19letého mladíka z Teplicka policisté a celníci při kontrole našli 13 tablet extáze, u 37letého muže ze Sokolova čtyři tablety extáze a necelý gram kokainu a u 18leté slečny z Nymburska přes 11 gramů marihuany. „Soud je může poslat do vězení až na dva roky. Trestní stíhání proti všem čtyřem podezřelým zahájíme až poté, co obdržíme výsledky laboratorní expertízy zajištěných drog," doplnila Baláková.

Při silničních kontrolách do dnešního rána policisté zastavili tři řidiče pod vlivem drog a šest pod vlivem alkoholu. Jeden z nich nadýchal 1,95 promile alkoholu, nemine ho trestí stíhání. Policie přijala během akce i několik stížnosti na hluk hudební produkce festivalu.

Policejní akce zaměřená na drogy a hledané lidi se v noci na sobotu odehrála v pražském čtvrtém policejním obvodu, který pokrývá jihovýchodní část hlavního města od Vršovic a Modřan po Hostivař a Uhříněves. Na webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Policisté kontrolovali bary, herny i kasino, na služebnu předvedli řidiče, který nadýchal skoro jeden a půl promile alkoholu, a cizince s padělanými doklady, který měl zákaz pobytu v ČR na deset let.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky ČR, hudba, kriminalita, drogy, festival, Máchovo jezero, Doksy, 2.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.