pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Tragédie ve Volfarticích. Muž po hádce zastřelil souseda

Policisté zadrželi sedmačtyřicetiletého muže, který v neděli večer zastřelil ve Volfarticích na Českolipsku svého o deset let mladšího souseda. Při hádce na něj v opilosti několikrát vystřelil ze své legálně držené pistole, informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

„Střelce, který se v době našeho příjezdu zdržoval na místě činu ve svém bydlišti, jsme zadrželi s využitím donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní. Odpor při tom nekladl," uvedla Baláková.

Případ kriminalisté vyšetřují jako vraždu. „Zadržený strávil noc v policejní cele a vzhledem k jeho včerejší (nedělní) opilosti s ním zahájíme procesní úkony teprve dnes," řekla mluvčí. Zadržený muž podle ní vlastní čtyři legálně držené střelné zbraně, a to tři samonabíjecí pistole a jednu samonabíjecí malorážku. „Zbrojní průkaz má od roku 1997. Jedná se o muže s čistým trestním rejstříkem," dodala Baláková.

Násilný trestný čin se stal v neděli před 19:30. „Z dosavadních informací vyplynulo, že si před tragickou událostí přišel 37letý muž na pozemek svého o deset let staršího souseda stěžovat na to, že ho ruší hluk z jejich domu. Následovala hádka, kterou ukončil opilý 47letý muž střelbou na souseda," uvedla Baláková. Mladší muž na místě zemřel.

Mezi oběma rodinami údajně panovaly dlouhodobě napjaté vztahy. „Policisté v Žandově přijali ale v této souvislosti jen dvě oznámení, která spočívala v tom, že se jejich členové navzájem podezřívali z pomluv a schválností. Tato oznámení jsme postoupili do správního řízení příslušnému městskému úřadu. Žádný násilný konflikt mezi těmito rodinami jsme nikdy neřešili," dodala Baláková.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kriminalita, vražda, Českolipsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.