sobota 28. listopadu 2020 René

Podvodníci prodávají auta ze zahraničí s falešnou servisní knížkou i najetými kilometry

Policisté Libereckého kraje v poslední době řeší hned několik velmi podobných případů týkajících se ne zcela férového prodeje automobilu dovezených ze zahraničí, nejčastěji z Německa a Dánska.

Podle policie jsou auta nabízena s razantně sníženým počtem najetých kilometru. „Stav tachometru takových vozů je zpravidla pod 200 000 najetých kilometrů, ačkoliv realita je takovému stavu mnohdy vzdálená,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Nejčastěji šlo o vozidla značky Škoda, Audi a Volkswagen.

Spolu s kilometry jsou zfalšovány i servisní knížky, které zahrnují informace o údajných servisních prohlídkách. „Když se zájemce ozve, sjedná si s ním prodejce schůzku například u benzinové stanice nebo na některém z parkovišť u průmyslových hal,“ přiblížil mluvčí.

Jenže před schůzkou se prodejce zpravidla omluví, že nemůže přijet, a pošle za sebe náhradu s předpřipravenou kupní smlouvou. Prodejci to nemusí připadat nijak zvláštní a až časem zřejmě zjistí, že naletěl.

Kriminalisté evidují takových případů hned několik. Může jich být ale mnohem více. Proto apelují na svědky a další případné další poškozené osoby, aby se obrátili na policii prostřednictvím linky 158, nebo pak na čísla 974 466 431, 974 466 347 nebo na kterémkoli obvodním oddělení Policie ČR.

Hodnocení článku je 38 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Liberec, podvod, auta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Radek Mrázek

Pokud nebudou tvrdé flastry na několik let natvrdo, tak se v životě nic nezmění !

pátek, 20. listopadu 2020, 07:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.