středa 27. ledna 2021 Ingrid

Ročně hledají policisté v Libereckém kraji stovky dětí a mladistvých, v naprosté většině úspěšně

Za minulý rok pátrali policisté po 618 dětech. Z nich 263 bylo ve věku do 15 let a 355 od 15 do 18 let. Naštěstí se podařilo všechny vypátrat. Velkou část tvoří děti utíkající z výchovných ústavů.

Nejzávažnější podle policistů jsou případy, kdy z domova odejde naprosto nezkušené dítě nebo zanechá vzkaz na rozloučenou. „Velké nasazení si vyžádal loňský případ, kdy dvě nezletilé dívky z Liberce oznámily skrze sociální sítě, že se chtějí zabít,“ informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

Během letošního roku pátrali policisté po 130 dětech do 15 let a po 180 teenagerech ve věku od 15 do 18 let.

Policisté museli kontaktovat dokonce provozovatele sítě Tik Tok, aby získali uživatelská jména dívek. Naštěstí i tento případ dopadl dobře. „Na základě fotografií dívek zveřejněných v médiích nás kontaktovali rodiče jedné z nich. Naštěstí obě dívky byly v pořádku,“ řekla Baláková.

Šťastný konec měl i případ osmnáctileté slečny z Liberce, která informovala o svém úmyslu spáchat sebevraždu na facebooku. A v pořádku domů se dostala i třináctiletá dívka z Liberce, která utekla z domova. „Zde nám velmi pomohla veřejnost,“ dodala mluvčí policie.

Velmi často se policisté setkávají s útěky z výchovných ústavů. Z více než 600 případů za loňský rok šlo o celkem 434 svěřenců.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dominik Svoboda

Štítky Liberecký, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.