pátek 14. května 2021 Bonifác

Muže, který přepadl dvě seniorky, dopadli policisté, hrozí mu až deset let

Kriminalistům na Českolipsku se podařilo dopadnout osmadvacetiletého muže z Otravska, který má na svědomí oloupení hned dvou seniorek.

K prvnímu oloupení došlo na konci října. Tehdy si kolem jedenácté dopoledne vyhlédl seniorku u bankomatu v Hrnčířské ulici v České Lípě. „Pachatel pozoroval třiasedmdesátiletou ženu při výběru peněz. Než si stihla peníze v hodnotě 8 000 korun uložit do peněženky, peníze jí odcizil,“ informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

A velmi podobný scénář se opakoval i na konci listopadu, kdy si pachatel znovu za bílého dne vybral svou oběť. Tentokrát nedaleko základní školy. „Ženu si vyhlédl v centru města a sledoval ji až do místa, kde se zdržovalo minimum lidí,“ komentovala Baláková.

Zde ji požádal, zda mu nevyměnila dvoutisícovku za drobnější bankovky. Důvěřivá žena vyndala peněženku, o kterou vzápětí přišla. Sice se s mužem ještě chvíli přetahovala, ale bohužel nevyhrála. Naštěstí díky spolupráci s českolipskými strážníky se podařilo muže chytit.

Při zadržení obvinili policisté muže ze zločinů loupeže a krádeže, za které mu nyní hrozí až deset let za mřížemi. Na rozsudek soudu si navíc bude muset počkat ve vazební věznici.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Liberecký, krimi, Českolipsko, přepadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zdeněk Lachman

Jsem důchodce a nosím legálně drženou pistoli. To jsme to dopracovali s kapitalismem.

neděle, 6. prosince 2020, 10:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.