Čt 13. 8. 2026Alena
Krimi

Ekonomka tunelovala školku Motýlek. Provoz její podvody neohrozí

Michael Daněk1 minuta čtení9. 7. 2014, 23:50
Ilustrační foto: Jan Král
Ilustrační foto: Jan Král · Foto: Jan Král

„Drbno, slyšela jsem, že hospodářka v mateřské školce Motýlek zpronevěřila kolem 400 tisíc. Můj syn tam má nastoupit, neohrozí to chod školky?“ Přesně takový dotaz dorazil před nedávnem do naší redakce. Drbna proto zapátrala a zjistila víc. Informace od čtenářky nelhala. Podvodnicí se dokonce zabývá také policie.

Zřizovatelem školky je město Liberec. Proto jsme se v první řadě obrátili na magistrát, který nám informaci potvrdil. „Skutečně máme informaci, že v této mateřské škole údajně došlo ke zpronevěře, které se měla dopustit ekonomka školy úpravou faktur. Údajně část vzniklé škody uhradila, zbytek se zavázala uhradit. Vedení školy již podalo trestní oznámení,“ potvrdil mluvčí magistrátu Jan Král.

Podle magistrátu však situace nemůže ohrozit chod školky „Tato nepříjemnost nijak neohrozí chod mateřské školy,“ dodal mluvčí.

Stejnou odpověď nám poskytla také ředitelka školky Martina Suchomelová, která kvůli probíhajícímu vyšetřování situaci nechtěla komentovat. „Tato událost se v žádném případě nedotkne chodu školky. Celá záležitost je v řešení policie, tudíž se nemohu více vyjadřovat,“ uzavřela.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook