středa 16. června 2021 Zbyněk

Za šíření koronaviru může na tři roky do vězení. Pod vlivem drog jela na červenou, všimli si jí policisté

Policisté v České Lípě řeší případ ženy, která má zákaz řízení a přesto jezdí, navíc pod vlivem drog. Chytili ji takhle už dvakrát, při prvním případu navíc vyšlo najevo, že má koronavirus. Policie tak ženu obvinila z přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti, za což může na tři roky do vězení.

Hlídka policistů si ženy všimla ve chvíli, kdy projela semafory v Borské ulici na červenou. Když ji zastavili, zjistili, že má zákaz řízení. To ale nebyl jediný problém. „Policisté si nemohli nevšimnout jejích rozevlátých pohybů, zúžených zorniček nebo potíží s komunikací, a proto ji podrobili orientačnímu testu na drogy. Ten vyšel pozitivně na amfetamin a metamfetamin,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Řidička se jim navíc přiznala, že má koronavirus a nařízenou izolaci. „Za její porušení jsme ji obvinili z přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti a vzhledem k tomu, že se ho dopustila v době, kdy byly v České republice ohroženy životy a zdraví lidí, může ji za to soudce poslat až na tři roky do vězení,“ dodala mluvčí.

Zatímco byl případ v řešení, policisté ženu za volantem přistihli ve středu znovu. „Vzhledem k tomu, že byla opět pod vlivem drog, došla nám s ní trpělivost a její vozidlo jsme nechali odvézt odtahovou službou na záchytné parkoviště,“ uvedla Baláková s tím, že auto zřejmě propadne státu.

Další případ šíření koronaviru

Policisté v Lípě řeší i další případ šíření koronaviru. Pětatřicetilá žena v době hygieniky nařízené izolace jezdila po České Lípě městskou hromadnou dopravou a obcházela obchody. Ta si převzala záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti koncem března a i jí hrozí tříletý trest odnětí svobody.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, česká lípa, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.