středa 16. června 2021 Zbyněk

Partičky mládeže pijí alkohol a užívají drogy. Obyvatelé Jablonce se některým lokalitám raději vyhýbají

Jablonec má problém, který se neustále zhoršuje. Jsou jím partičky mladistvých, které pijí a užívají drogy. A týká se to několika míst ve městě, čím dál víc si podle radnice stěžují i občané. Město chce situaci řešit represí, ale i prevencí.

Jedná se o lokality, které jsou každému Jablonečákovi jasné. Okolí přehrady a Kauflandu ve Mšeně, Tyršovy sady nebo Žižkův park. „Bydlím přímo u Tyršáku. V létě se tam stahují partičky každý večer,“ potvrzuje jedna z obyvatelek Jablonce. „Naštěstí se budu brzo stěhovat, je to tu opravdu nepříjemné a třeba večer, když se vracím domů, nemám dobrý pocit,“ pokračuje.

Problém si uvědomuje i samo město. „Musíme začít na tyto partičky cíleně působit. Zapojit do spolupráce chceme nejen městskou a státní policii, ale také oddělení sociálně právní ochrany dětí, městskou komisi pro prevenci kriminality a místní subjekty sociálních služeb zaměřené na pomoc se závislostmi všeho druhu i na nabídku volnočasových aktivit pro problémové děti a mladistvé,“ řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zapojí se organizace Most k naději a Advaita. „Občanské sdružení Advaita má zkušenosti s poradenstvím pro gambling a jiné závislosti a pracuje s dětskými klienty, proto ji určitě také oslovíme,“ dodal Mánek.

Obyvatelé města se nyní zmíněným místům vyhýbají. V opačném případě totiž nejen musí sledovat haldy odpadků, poničený majetek i přírodu, v horším případě ale riskují i obtěžování nebo napadení.

Radnice chce také rozšířit počet asistentů kriminality o jednoho člena. „Nový asistent by měl zaměřit svoji činnost právě na problémovou mládež a komunikaci s ní,“ řekl náměstek.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Jablonec

Štítky alkohol, jablonec, tyršovy sady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.