úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Auto na přechodu srazilo dívku. Řidič od nehody ujel a hledá ho policie

Policisté pátrají po řidiči zelenomodré felicie, který v pondělí odpoledne v Děčínské ulici v České Lípě srazil patnáctiletou dívku. Ta utrpěla lehčí zranění, když odkulhala domů a do nemocnice ji nakonec odvezla matka.

„Dívku náraz prudce odmrštil a potom dopadla na zem. Řidič na místě krátce zastavil, formálně se jí zeptal, jak se cítí, a když viděl, že nemá žádné zjevné zranění, přestal se o ni zajímat a odjel,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Tím se podle ní dopustil hned tří přestupků. „Jeho přestupkové jednání spočívá v tom, že především ohrozil chodce na přechodu, nesetrval na místě nehody a nehodu policii neoznámil. Za to mu hrozí sankce ve správním řízení,“ dodala mluvčí.

Dívka byla po střetu s vozidlem v šoku a v tomto stavu řidiči řekla, že žádné zranění nemá. „Vzhledem k tomu, jak nehoda probíhala, ale bylo minimálně z morálního hlediska žádoucí, aby se o ni postaral lépe, například tím, že jí zavolá sanitu nebo, že s ní počká na rodiče. Namísto toho si domů odkulhala sama a na prohlídku k lékaři ji na traumatologickou ambulanci převezla až její matka. Lékař naštěstí u ní shledal jenom lehčí zranění,“ dodala mluvčí.

Po totožnosti šoféra felicie policie pátrá a žádá motoristy, kteří v inkriminovanou dobu kolem nehody projížděli, aby policisty kontaktovali a případně poskytli záběry z palubních kamer svých vozidel. „Vzhledem k tomu, že si při střetu s dívkou poškodil pravý přední ukazatel směru jízdy, vyhledá pravděpodobně servis nebo ho bude shánět na vrakovištích či na internetu. Pokud se na servisní službu nebo na obchodníky obrátí, uvítáme, když nás o tom budete informovat na lince 158,“ doplnila Baláková.

Jedná se o krátkou verzi Škody Felicie zelenomodré barvy zatím nezjištěné registrační značky, opatřenou střešními podélnými nosníky a tažným zařízením.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, česká lípa, felice, policie, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.