neděle 26. června 2022 Adriana

Liberecká policie obvinila muže pořádajícího tábory ze znásilnění dítěte

Policie obvinila ze znásilnění dítěte předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Uvádí to televize CNN Prima News na webu. Muž je stíhán vazebně, hrozí mu až 12 let vězení. Podle zjištění televize byl muž v minulosti za znásilnění dítěte odsouzen.

„Byl vzat do vazby muž obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, kterého se měl dopustit vůči nezletilému dítěti, které mu bylo svěřeno do dozoru. Obviněný se v průběhu vazebního zasedání k věci doznal,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí okresního soudu v Liberci Denisa Šmídová. „Tento muž byl v minulosti dvakrát stíhán a odsouzen za stejnou trestnou činnost,“ dodala.

Děti z kroužku měl vést muž odsouzený za znásilnění nezletilé. Policie zatím případ nekomentuje

Liberečtí kriminalisté zveřejnili ve čtvrtek výzvu směrem k rodičům dětí, které se od roku 2020 účastnily akcí spolku Děti ráje železnice, aby se jim ozvali. Důvod však policie zveřejnit nechtěla, podle našich informací má jít o vyšetřování...

Podle rozsudku z roku 2008 muž znásilnil 13letou dívku, znalci mu tehdy diagnostikovali heterosexuální pedofilii a soudkyně mu vedle trestu vězení uložila i ochrannou sexuologickou léčbu. S dětmi ale tehdy jako sotva plnoletý nepracoval a zákaz podobné činnosti nedostal, uvedla televize na webu.

Muž i přes svou minulost mohl pořádat akce pro děti

Obviněný muž spolek podle Primy založil v roce 2020. Přestože pracoval s dětmi, potvrzení o bezúhonnosti po něm nikdo nechtěl, zákon to nevyžaduje. „V zásadě ta zákonná možnost kontroly neexistuje,“ řekl televizi právník Michal Tandler.

Policie zatím k případu žádné další informace dávat nebude. „Bližší informace nemohu sdělit, protože bych tím ohrozila probíhající procesní úkony," řekla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Policie ale ve čtvrtek vyzvala rodiče dětí, které se zapojily od počátku roku 2020 až do současnosti do akcí tohoto spolku, aby je kontaktovali. „Na základě výzvy se ozvalo několik rodičů," dodala Baláková. Policisté z krajského odboru obecné kriminality žádají rodiče, aby jim zavolali na telefonní číslo 720 076 822.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky ČR, kriminalita, děti, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.