St 12. 8. 2026Klára
Krimi

Dozorcům z Rýnovic uložil soud za trestání vězňů podmínky. Na místě se odvolali

ČTK1 minuta čtení27. 4. 2022, 11:23
Dozorcům z Rýnovic uložil soud za trestání vězňů podmínky. Na místě se odvolali
Dozorcům z Rýnovic uložil soud za trestání vězňů podmínky. Na místě se odvolali · Foto: HZS LK / Ilustrační foto

Okresní soud v Jablonci dnes uložil podmíněné tresty třem dozorcům z věznice Rýnovice. Podle obžaloby svévolně trestali vězně, a to i fyzicky. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní se proti němu na místě odvolali. Vinu odmítají. Státní zástupce požadoval podmíněné tresty, nechal si lhůtu na rozmyšlenou, zda se také odvolá.

Za zneužití pravomoci úřední osoby a z přečinu porušení povinnosti dozorčí služby dvěma obžalovaným hrozilo až deset let vězení a jednomu pět let. Z toho samého je v dalších třech kauzách obžalováno dalších 12 dozorců z Rýnovic, rozsudek v jejich případech zatím nepadl.

Soudy se ve všech těchto případech zabývají jednáním dozorců na oddělení výkonu kázeňských trestů, a to v období od února 2020 do ledna 2021. Podle obžaloby dozorci nezvládli vypjaté emoční situace a místo toho, aby postupovali zákonným způsobem, tak vězně svévolně trestali za jejich nepřístojné chování, aby si zajistili klid pro další službu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook