Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Černá dodávka lákající děti? Jde o dezinformaci, uklidňuje policisté

Autoři | Foto Jan Luxík

Po Semilech se v úterý začala šířit zpráva, že po městě se pohybuje černá dodávka, jejíž řidič láká dovnitř děti. Zprávu dokonce ředitelům škol rozeslal odbor školství semilské radnice. Podle policie se ale jedná o dezinformaci a žádná taková dodávka po městě nejezdí.

„Odborem školství Městského úřadu v Semilech rozeslána ředitelům základních škol a Základní umělecké školy v Semilech zpráva, ve které byly uvedeny neověřené a nepravdivé informace o údajném velmi nebezpečném černém dodávkovém automobilu pohybujícím se ve městě s tím, že jeho posádka láká děti ke svezení,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Podle ní se ale jedná o dezinformační zprávu a nezakládá se na pravdě. „Odbor školství uvedené nepravdivé informace rozeslal, aniž by si jejich pravdivost ověřil na příslušném oddělení Policie České republiky,“ dodala mluvčí.

Vše podle Sochorové vzniklo na základě oznámení, které policisté skutečně šetřili. „Tento týden v pondělí krátce před třináctou hodinou měl údajně na přechodu pro chodce v ulici Bavlnářská oslovit dva chlapce řidič bílé dodávky,“ popsala.  

Policisté celou situaci prověřili a využili i městský kamerový systém. „Na základě velmi intenzivního a důkladného šetření nebylo zjištěno, že by v souvislosti s tímto oznámením došlo k jakémukoliv protiprávnímu jednání,“ uzavřela mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, černá dodávka, Semily, dezinformace, děti, škola, Policie České republiky

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.