Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

V lednu při dopravních nehodách v Libereckém kraji zemřeli dva lidé

V lednu při dopravních nehodách v Libereckém kraji zemřeli dva lidé, loni jeden. Letos v polovině ledna zemřel chodec, kterého na silnici první třídy 13 nedaleko Rynoltic na Liberecku za tmy srazila dodávka. Druhá tragická nehoda se stala 19. ledna navečer na čtyřpruhové silnici 35 nedaleko Turnova. Řidič osobního vozu zahynul poté, co s autem vyjel mimo silnici do pole, kde se vůz převrátil přes střechu.

Celkem se v lednu v Libereckém kraji stalo podle předběžných statistik 396 dopravních nehod, což je o 45 více než před rokem. Při nehodách byli letos v lednu dva lidé těžce zraněni, 56 lehce. Loni zranění utrpělo 60 lidí, u tří z nich byla vážná.

Nejčastější příčinou letošních lednových nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo ve středa 18. ledna, celkem 26. Ten den v kraji vydatně sněžilo, připadlo místy i 15 centimetrů sněhu a někteří motoristé skoro čtyři hodiny čekali v koloně na zprůjezdnění zasněžené čtyřproudé silnice 35 mezi Libercem a Turnovem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZZS LK

Štítky ČR, nehoda, automobilová, leden, 2023, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.