Počasí dnes2 °C, zítra4 °C
Neděle 10. prosince 2023  |  Svátek má Julie
Bez reklam

Údajný francouzský lékař vyloudil z ženy tisíce. Podvodníci mají další oběť

Další z mnoha případů s podobným scénářem, kdy podvodník ošálí uživatele sociálních sítí a získá nepoctivě peníze, řeší policisté na Českolipsku. Podvodníkovi tentokrát naletěla osmdesátiletá žena, která přišla o 3 tisíce eur.

Příběh začal typicky. Žena se na facebooku seznámila s o dvacet let mladším, údajně francouzským armádním lékařem, který měl sloužit v Iráku. Dopisovali si a mnohé se o něm dozvěděla. Tvrdil, že má české předky a momentálně je na vojenské misi v cizině. Nemá ale už žádnou rodinu, neboť je vdovec a je pouze on a jeho jednadvacetiletý syn. Seniorce psal, že hledá spřízněnou duši.

Záhy se ukázalo, že od ženy potřebuje finanční výpomoc, která měla pokrýt náklady na léčbu synovy blíže nespecifikované, nicméně závažné a život ohrožující nemoci. Konkrétně požadoval 3 000 euro a dostal je. Žena mu ale zároveň sdělila, že se tímto finančně vyčerpala, a že víc úspor nemá,“ popsala mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

V ten moment se přestal armádní lékař seniorce dál ozývat, a tak virtuální přátelství trvalo jen deset dní. Okradená žena bere tento incident jako životní zkušenost a naštěstí se nikde nezadlužila, jako jiní napálení.

Po údajném lékaři se slehla zem. „Případ samozřejmě prověřujeme pro trestný čin podvodu, ale pachatele čili falešného armádního lékaře, vypátráme jen těžko,“ dodala Baláková s tím, že zveřejnění dalšího z takových příběhů snad poučí jiné případné oběti a nenechají se napálit.   

Ohodnoť článek

Foto ppixabay.com

Štítky podvod, sociální sítě, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Údajný francouzský lékař vyloudil z ženy tisíce. Podvodníci mají další oběť  |  Krimi  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.