Aktuálně

V centru Liberce hořela střecha domu, 15 lidí se evakuovalo před příjezdem hasičů více...

Už příští týden se vypne gravitace a bude chaos? Internet děsí hoax více...

Pustila hocha na WC, ukradl klíč od bytu. Ukázalo se, že toho měl na svědomí víc více...

Hygienici zakázali koupání v Hamerském jezeře více...

Místo pokladu boj o život. Hledače pod Ještědem zradilo zdraví, zasahoval i vrtulník více...

Obří tubus propojí nemocnici s novou budovou. Počítejte s omezením v areálu více...

Více než rok nezaplatil výživné na syna, může za to skončit ve vězení

Autoři | Foto Drbna

Na finanční výpomoc babičky se musí spoléhat žena z Jablonce nad Nisou, aby mohla svému synovi zajistit všechny potřeby. Přes rok totiž jeho otec neposlal ani korunu výživného.

Policejní komisař proto nyní proti otci neplatiči zahájil trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy.

Osmadvacetiletý muž se činu dopustil tím, že od června loňského roku řádně neplatí výživné svému dosud nezletilému synovi tak, jak mu bylo stanoveno rozsudkem Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. Synovi tak na výživném dluží již přes 40 tisíc korun. Navíc tím syna vystavil nebezpečí nouze,“ uvedla mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Chlapcově matce po celou dobu finančně proto se zajištěním potřeb pro nezletilého pomáhala její matka. Vzhledem k těmto skutečnostem nyní obviněnému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky výživné, neplatič, Policie ČR, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.