Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Vloupal se do chalupy, kde se zabydlel. Na útěku muže vypátral služební pes Eman

Služební psi Miky a Eman se podíleli na dopadení muže, který se vloupal do jedné z chalup v Blíževedlech na Českolipsku. V chalupě se pak na nějaký čas zabydlel.

Na vloupání do chalupy přišly její majitelé, kteří tam 3. května přijeli. „Majitelé při příjezdu totiž zjistili, že uvnitř hraje televize a ve vnitřních prostorách je nepořádek. Postupně také přišli na to, že jedno z oken je rozbité a další otevřené,“ popsala mluvčí Klára Jeníčková.

Na místo tak dorazil psovod se psem Mikym, kterému se během pátrání po okolí podařilo najít ovladač k televizi, který majitelům chalupy chyběl. „Kromě odneseného ovladače, se zřejmě pachatel v chalupě na nějaký čas zabydlel. Nejen že si rozestlal postel, ale také navštívil ledničku, kde se pohostil masovou konzervou a pivem,“ dodala mluvčí.

Policisté pak během dne zjistili, o koho by se mělo jednat, navíc před jedenáctou večer se na ně majitelé obrátili znovu. Muž se totiž do chyty vrátil, ale utekl. V tu chvíli přišel na řadu služební pes Eman. „Během obhlídky okolí, služební pes Eman zachytil pachovou stopu, po které policisty zavedl k betonové římse a hustému lesnímu porostu pod ní. Čenich Emana se nemýlil a policisté zadrželi 33letého muže,“ uvedla Jeníčková.

Muž je nyní podezřelý z přečinu porušování domovní svobody v souběhu s přečinem krádeže, za což mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, pátrání, blíževedly, eman, pes

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vloupal se do chalupy, kde se zabydlel. Na útěku muže vypátral služební pes Eman  |  Krimi  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.