Aktuálně

Rovně přes kruháč, pak náraz do značky. Z mikrospánku procitl řidič pod vlivem rychle více...

Tygr Galvas veze ze šampionátu juniorů stříbro a místo v all-star týmu turnaje více...

Loni na jaře měl ubít ve Višňové známou, teď míří k soudu. Muži hrozí až 16 let vězení více...

Požár ve Velenicích. Oheň zasáhl dílnu u rodinného domu více...

McDonald’s v Jablonci otvírá už zítra. Nabídne rozvoz i desítky pracovních míst více...

Stavba mobilní nafukovací haly s kluzištěm v Liberci začíná. Otevřena bude za 3 týdny více...

Policie kontrolovala rychlost. Z 243 aut ji překročilo 163

Autoři | Foto Policie ČR

V Libereckém kraji během května proběhly další dvě speciální policejní akce zaměřené na dodržování předepsané rychlosti. A výsledky pro řidiče lichotivé nejsou. Z 243 aut jich rychlost překročilo hned 163. Policisté tak rozdali pokuty za 300 tisíc.

„Pomyslným vítězem – řidičem rekordmanem uvedených dvou dnů se stal již v úterý 7. května řidič v Lučanech nad Nisou na Jablonecku. Policisté mu tehdy v obci naměřili rychlost 102 km/h,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Na padesátce v Lučanech se řítil stovkou. Na místě přišel o řidičák

Policisté v rámci jedné z kontrol měřili na silnici číslo 14 v Lučanech. A jeden z řidičů tam na padesátce jel 102 km/h. Za to přímo na místě přišel o řidičský průkaz a celou věc bude řešit správní orgán.

Dopravní policisté během těchto speciálních kontrol tak zjistili u osmnácti vozidel nevyhovující technický stav a s pěti řidiči také řešili nesprávný způsob jízdy. „U všech kontrolovaných řidičů také provedli dechové zkoušky na alkohol a u čtyř řidičů motorových vozidel tato zkouška ukázala pozitivní výsledek,“ dodala mluvčí.

Policisté slibují podobné kontroly i nadále. „Dopravní policisté se v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu na kontrolu dodržování povolené rychlosti zaměřují i několikrát do týdne v rámci běžného výkonu služby na různých místech v celém Libereckém kraji, a to v průběhu celého roku,“ uzavřela Sochorová.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky policie, kontrola, liberecký kraj, rychlost, pokuty

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.