Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Procházel se s replikou samopalu, zaměřoval různé cíle. Chtěl jsem bejt hustej, řekl policistům

Autoři | Foto Policie ČR

Jablonečtí policisté v neděli ráno vyráželi ke sportovní hale. Svědek jim nahlásil muže, který se tam procházel s dlouhou zbraní a mířil na různé cíle. Nakonec se ukázalo, že šlo o airsoftovou zbraň.

Šlo o osmadvacetiletého muže, kterého naštvalo, že se mu ve vestibulu haly nedaří nic koupit u nápojových automatů. „Zaměstnanec areálu ho šel uklidnit a informoval ho o tom, že automaty fungují jen na platební karty. V tu chvíli si všiml, že mu z pod bundy vyčuhuje hlaveň dlouhé zbraně a nebyl to pro něj zrovna příjemný pocit,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Muž pak z haly odešel, ale na schodišti začal mířit na nejrůznější cíle. „Ačkoliv žádný výstřel nepadl, působila celá situace krajně nebezpečně, proto nás na něj svědek upozornil na tísňové lince. Po našem příjezdu se tu podezřelý ozbrojenec nenacházel, ale na základě kvalitního popisu se nám ho podařilo o dva dny později vypátrat,“ dodala mluvčí.

Podle policie šlo o airsoftovou zbraň, repliku samopalu modelu MP 5 SD 6. „Ta je od něj na první pohled k nerozeznání a spolu s panikou v okolí může vyvolat i neadekvátní reakci člověka, který u sebe bude mít zbraň, a bude se cítit ohrožený. Takový scénář ale naštěstí v neděli nenastal,“ popsala Baláková.

Policisté muži zbraň zajistili a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. „Do protokolu uvedl, že ho inspirovali zpěváci, kteří v hudebních videoklipech také nosí na veřejnosti zbraně,“ řekla mluvčí. Podle ní policii do protokolu uvedl: „Chtěl jsem bejt hustej.“

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, jablonec, samopal, replika

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.