Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Falešný kominík úřaduje zřejmě po celém kraji. Policisté žádají podvedené, aby se ozvali

Autoři | Foto Pixabay.com

V Jablonci nad Nisou, na Liberecku a zřejmě i v dalších částech Libereckého kraje řádí podle policie falešný kominík. Nic netušící lidé si od něj nechají provést revizi komínu, za kterou zaplatí. Revize je ale jen fiktivní, v případě pojistné události je doklad o jejím provedení bezcenný a poškozeným tak pojišťovna nic neproplatí. Policie teď falešného kominíka, který na doklady vypisuje, že je z Kominictví štěstíčko, hledá a žádá všechny podvedené, aby se jí přihlásili a pomohli ho vypátrat.

„V uplynulých dnech jsme začali šetřit případ, ve kterém se muž vydával za falešného kominíka. Neoprávněně provedl v jedné domácnosti údajnou revizi komínu, vystavil o tom doklad a nechal si zaplatit 1500 korun. Dosud provedeným šetřením se domníváme, že takto poškozených osob je více, a to nejen na Jablonecku, ale v celém Libereckém kraji. Máme dokonce poznatek, že se pohyboval i po Jičínsku,“ říká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Policie v souvislosti s tímto případem upozorňuje případné další poškozené, že doklad, který falešný kominík neoprávněně po zaplacení poplatku lidem vystavuje, zcela určitě neobstojí v případě uplatňování škody při pojistné události. „Proto vyzýváme občany, aby si zkontrolovali své doklady o provedení revizí spalinových cest a ujistili se, že nebyli uvedeným způsobem podvedeni. Falešný kominík na vystaveném dokladu pravděpodobně nemá žádné razítko a uvádí v něm ručně psanou firmu „Kominictví štěstíčko“. Dosud domácnosti obcházel zpravidla s igelitkou v ruce,“ podotýká mluvčí policie.

Policisté, kteří nyní celý případ šetří, žádají o pomoc veřejnost. „Pokud byl někdo takovým způsobem podveden a za službu falešnému kominíkovi zaplatil, ať se přihlásí na bezplatné lince 158 nebo přímo osobně policistům na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou, případně telefonicky na lince 974 780 100,“ dodává Dagmar Sochorová.

Kvalifikace skutku falešného kominíka je stále předmětem probíhajícího šetření.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky falešný kominík, revize, komín, Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, policie, PČR

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.