Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Pronásledovaný řidič boural a před policisty utíkal kilometry lesem. Dopadli ho zraněného a podchlazeného

Autoři | Foto Policie ČR

Policisté před pár dny pronásledovali ujíždějícího řidiče, který po havárii utekl do lesa. Hlídky jej pak naháněly několik kilometrů, než jej jeden z policistů dopadl ve stavu podchlazení a lehce zraněného.

Hlídka se třiatřicetiletého řidiče rozhodla zkontrolovat nedaleko čerpací stanice v Mníšku. Měli totiž podezření, že řidič auta jezdí i přes zákaz řízení. „Řidiče výstražnými světly a nápisem STOP vyzvali k zastavení vozidla, na což nereagoval. Na sněhem pokryté a místy zledovatělé silnici, kudy se snažil ujet, své vozidlo ale nezvládl a sjel mimo pozemní komunikaci. Ještě za pohybu vozidla z něj vyskočil a dal se na útěk. Spolujezdec jeho nápad naštěstí nesdílel a zůstal na místě,“ popsala mluvčí policie Klára Jeníčková.

Podívejte se na pronásledování uprchlíka

Policisté se jej tak vydali pronásledovat do lesů. „V průběhu předávali aktuální informace o pohybu nejen operačnímu důstojníkovi, ale také dalším hlídkám. Po několika kilometrech muž svůj útěk vzdal a snažil se schovat v potoce. Zřejmě v domnění, že jej skryje sníh a tma. Jeho úkryt však policisté našli a muže na místě zadrželi. Jeho útěk skrz hustý les se neobešel bez drobného zranění, a vzhledem k podchlazení z jeho „schovky“, si jej následně převzala přivolaná zdravotnická záchranná služba, která jej převezla do liberecké nemocnice k ošetření,“ dodala mluvčí.

A důvod pro jeho útěk? Dva zákazy řízení a také majetková trestná činnost. „Po sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu krádeže ve třech případech, ačkoli za ně již byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán, putoval muž z policejní cely rovnou do vazební věznice,“ uzavřela Jeníčková.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky policie, honička, liberec, mníšek, zákaz řízení

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.