Čt 13. 8. 2026Alena
Krimi

Kraj zřídí noční zubní pohotovost. Výběrko vyhrála ordinace Ahmada Abu Bakera

Michael Daněk1 minuta čtení4. 3. 2015, 12:06
Ilustrační foto
Ilustrační foto

I přes nezájem zubařů o poskytování zubní pohotovosti si nakonec Liberečané, a nejen oni, můžou oddychnout. Vedení Libereckého kraje se podařilo dotáhnout do úspěšného konce výběrové řízení na provozovatele stomatologické pohotovosti, která bude sloužit v nočních hodinách. Ta bude fungovat od dubna letošního roku.

Od druhého čtvrtletí letošního roku nebudou pacienti s bolavými zuby jezdit do sto kilometrů vzdálené Prahy nebo Hradce Králové. Do tendru na provozovatele noční pohotovosti se přihlásila dvojice zubařů. Nejnižší cenu nabídla ordinace Ahmada Abu Bakera, která sídlí v Boleslavově ulici v Liberci.

Vítězná ordinace bude od prvního dubna poskytovat pomoc zoufalým pacientům o sobotách, nedělích a o svátcích, a to v době od 18:00 do 6:00 hodin následujícího dne.

"V současné době zajišťuje pohotovost o víkendech a svátcích od 08:00 do 12:00 Krajská nemocnice Liberec a na Českolipsku a Semilsku se střídají stomatologické ordinace," doplnil pro ČTK hejtmanův náměstek pověřený řízením zdravotnictví Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj).

Úspěchem se dá nazvat vůbec to, že se do výběrového řízení přihlásila dvojice ordinací. Například Krajská nemocnice Liberec, která dnes službu dopoledne zajišťuje, hledá podle České tiskové kanceláře jen velmi těžko zubaře, kteří by na pohotovosti sloužili.

"Jde většinou o mladé lékaře, kteří zatím nemají vlastní praxi, i tak jim ale musíme platit 1000 korun na hodinu čistého a sestře 200 korun. Do Liberce dlouho jezdila pohotovost sloužit třeba lékařka z Prahy," řekla mluvčí liberecké nemocnice Barbora Silná. Pohotovost je podle ní velmi vytížená a čtyři hodiny často na zvládnutí velkého množství pacientů nestačí. "Lékař tam často slouží i pět hodin, aby pacienty ošetřil," dodala mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Fotbalisté Jablonce zdolali RFS i v odvetě a prošli do play off Konferenční ligyFotbal

Fotbalisté Jablonce zdolali RFS i v odvetě a prošli do play off Konferenční ligy

Fotbalisté Jablonce v odvetě 3. předkola Konferenční ligy zvítězili v Rize nad RFS 2:1 a stvrdili postup do závěrečného play off o hlavní fázi soutěže. Úvodní domácí duel Severočeši před týdnem vyhráli 2:0.

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péčeZdraví

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péče

O kvalitě porodnice nerozhoduje jen počet porodů. Stejně důležité jsou zkušenosti zdravotnického týmu, dostupnost péče, bezpečnost a moderní vybavení. Porodnice v Jilemnici ukazuje, že i regionální pracoviště může nabídnout špičkovou medicínu, individuální přístup a zázemí, ve kterém se rodičky cítí bezpečně. 

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook