Dnes, 10:01
Pět jednotek hasičů vyrazilo v pondělí odpoledne do Zahrádek na Českolipsku, kde hořela zahradní chatka. Požár na tísňovou linku oznámil sám majitel, ale i kolemjdoucí.
Požár byl nahlášen v po půl páté odpoledne. „Po příjezdu první jednotky požární ochrany na místo události hasiči provedli průzkum místa zásahu, v té chvíli byl požár v plném rozsahu, uvnitř se nikdo nenacházel. Majitel byl venku mimo objekt zasažený požárem, plameny se zprvu pokoušel likvidovat hasicím přístrojem. Muže si na místě preventivně převzala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, dotyčný nebyl zraněný,“ popsala mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.
Na lokalizaci a likvidaci požáru zasahující nasadili tři proudy C, během zhruba půl hodiny dostali plameny pod kontrolu. „V 17:19 velitel zásahu nahlásil na operační středisko lokalizaci požáru. Následně přibližně necelou hodinu jednotky požární ochrany prováděly dohašovací práce, rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek, která vyhledávali pomocí termokamer. Úplně zlikvidován byl požár v 18:09. Před půl sedmou se poslední jednotka vracela zpět na svou základnu,“ dodala mluvčí.
Plameny způsobily škody na majetku vyčíslené na přibližně 400 tisíc korun. „Příčina vzniku požáru se vyšetřuje,“ uzavřela Benešová.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám