Ne 23. 8. 2026Sandra
Krimi

Policisté hledají svědky nehody v Liberci. Auto srazilo ženu na přechodu

Luboš Vrabec1 minuta čtení18. 2. 2026, 18:03
Policisté hledají svědky nehody v Liberci. Auto srazilo ženu na přechodu
Policisté hledají svědky nehody v Liberci. Auto srazilo ženu na přechodu · Foto: Policie ČR

Liberečtí policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo v pátek v Dvorské ulici. Auto tam kolem sedmé hodiny ráno na přechodu srazilo ženu. Vzhledem k vážnosti nehody policisté hledají svědky.

„Řidička osobního vozu tovární značky Hyundai místo dopravní nehody nezastavila před přechodem pro chodce ve chvíli, kdy žena přecházela přechod pro chodce, čímž tak došlo ke střetu chodkyně s přední částí vozu,“ popsala mluvčí policie Klára Jeníčková.

Se zraněními, které přecházející žena utrpěla, byla převezena do nemocničního zařízení. „Ke zranění dalších osob nedošlo a ovlivnění alkoholem bylo u řidičky dopravního prostředku vyloučeno dechovou zkouškou,“ dodala mluvčí.

Vzhledem k vážnosti dopravní nehody se vyšetřující policisté obracejí na veřejnost a případně svědky se žádostí o spolupráci. „Pokud jste byli svědky uvedené dopravní nehody, ozvěte se nám prostřednictvím bezplatné linky 158, na telefonním čísle 974 466 573 nebo přímo na služebně Dopravního inspektorátu v Liberci. Veškeré takto získané informace mohou výraznou měrou dopomoci k objasnění okolností a příčin vzniku nehodového děje,“ uzavřela Jeníčková.

Místo nehody

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

0

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Liberec získal na modernizaci bazénu evropskou dotaci přes 205 milionů KčSpolečnost

Liberec získal na modernizaci bazénu evropskou dotaci přes 205 milionů Kč

Liberec získal přes 205 milionů korun z evropského dotačního programu na bazén, který od podzimu 2024 modernizuje za více než 800 milionů korun bez daně. V provozu by měl být od příštího podzimu. Dotace z programu Státního fondu životního prostředí je určená na energetické úspory, informoval mluvčí města Tomáš Tesař.

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapujíDoprava

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapují

Statistika dopravních nehod obvykle svádí k jednoduchému počítání: více, nebo méně. Jenže letošní čísla z Libereckého kraje ukazují, že za jedním celkovým údajem se může skrývat překvapivě pestrý obrázek. Alkohol, cyklisté, motocyklisté, koloběžky, kategorie pozemní komunikace i řidiči, kteří po nehodě zmizí – některé odchylky od celorepublikového obrazu jsou přitom překvapivě výrazné.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook