So 15. 8. 2026Hana
Krimi

Případ dvojnásobné vraždy ve Smržovce policie odložila

ČTK1 minuta čtení15. 4. 2026, 12:00
Případ dvojnásobné vraždy ve Smržovce policie odložila
Případ dvojnásobné vraždy ve Smržovce policie odložila

Krajští kriminalisté v minulých dnech ukončili vyšetřování případu dvojnásobné vraždy, která se stala loni ve Smržovce na Jablonecku. Případ odložili. Jednaosmdesátiletý muž, který měl být v souvislosti s ním trestně stíhán, totiž několik dnů po násilném činu zemřel. O ukončení vyšetřování dnes na webu policie informovala její regionální mluvčí Dagmar Sochorová.

"S ohledem na rodinu zemřelých obětí tohoto zvlášť závažného zločinu nebudeme již poskytovat více informací," dodala mluvčí.

Tragická událost se stala na pozemku u jednoho z domů ve Vrchlického ulici ve čtyřtisícové Smržovce loni 16. října krátce před 14:00. Policisté po příjezdu našli muže a ženu středního věku mrtvé a podezřelého, těžce zraněného seniora.

Server iDNES.cz. už dříve uvedl, že po střelbě se senior podle souseda pokusil o sebevraždu. S oběťmi se znal, podle sousedů šlo o rodinné příslušníky. Těžce zraněného seniora záchranáři vrtulníkem transportovali do liberecké nemocnice, v níž o několik dnů později zemřel.

Dvojnásobná vražda se předtím v Libereckém kraji stala naposledy v roce 2020, kdy na Semilsku Karel Šťovíček uškrtil dvě ženy. Nebylo to ale v jeden den. Podle soudu muž zavraždil první ženu v noci na 26. července v Rovensku pod Troskami a druhou krátce po půlnoci 5. srpna v Turnově. U soudu dostal muž doživotí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Tady jsou snad všichni. Lidé na Ještědu fandili pelotonu Czech TourSport

Tady jsou snad všichni. Lidé na Ještědu fandili pelotonu Czech Tour

Fanoušci cyklistiky měli na páteční odpoledne jasný program. Na Ještěd vedlo finále druhé etapy největšího českého závodu Czech Tour. A návštěva Ještědu přinesla parádní zážitek a místy připomínala atmosféru největších cyklistických závodů.

Na kole jen s přilbou spolu s horskými záchranáři opět v Jizerských horáchDoprava

Na kole jen s přilbou spolu s horskými záchranáři opět v Jizerských horách

V posledních letech se cyklistika stala neodmyslitelnou součástí českých hor. Milovníci přírody a sportu vyrážejí na horské trasy nejen na klasických kolech, ale také na koloběžkách či elektrokolech, kde roste počet úrazů. Cyklohlídka Na kole jen s přilbou navštíví o víkendu Jizerské hory a zapojí se také osvětová kampaň Pijte s Mírou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook