St 12. 8. 2026Klára
Krimi

Policisté hledají vandala, který řádil na náměstí před radnicí

Michael Daněk1 minuta čtení5. 7. 2016, 13:10
Ilustrační foto; červnové vloupání do obchodu na náměstí před radnicí
Ilustrační foto; červnové vloupání do obchodu na náměstí před radnicí · Foto: Radim Němeček

Liberečtí policisté pátrají po neznámém vandalovi, který o uplynulém víkendu rozbil výlohu u butiku na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Výloha byla v pořádku naposledy v pátek odpoledne. Když do obchodu přišel majitel v neděli v devět ráno, nevěřil svým očím. Kdosi neznámým předmětem rozbil výlohu, do obchodu se ale vandal nedostal.

Předběžná škoda je vyčíslena na 20 tisíc korun. „Policisté již ve věci zahájili šetření k přečinu poškození cizí věci, za které pachateli v případě dopadení hrozí až jednoleté vězení. Policisté budou nyní vyhodnocovat zajištěné stopy z místa a také kamerové systémy. V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost, zda si někdo v inkriminovanou dobu poblíž této prodejny něčeho nevšiml. Informace je možné policistům předávat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na kterékoliv policejní služebně,“ doplnila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Podobných vandalský útoků v centru Liberce přibývá. Na konci školního roku prokopl výlohu Levných knih v Pražské ulici devatenáctiletý maturant. Podle jeho slov tím chtěl pobavit kamarády, se kterými zapíjel svou zkoušku dospělosti. Naopak na náměstí Dr. E. Beneše řádil zhruba před měsícem sedmadvacetiletý zloděj, který u jednoho z obchodů s oblečením rozbil výlohu a ukradl 800 korun v mincích. Při tom se ošklivě poranil a po pár stovkách metrů začal kolabovat. Policistům tak stačilo jít po krvavé stopě.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook