Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Chrámový křišťálový lustr z Hejnic se po více než sto letech dočká generální obnovy více...

Fotbalový Jablonec má nového generálního ředitele, stal se jím Tomáš Mejzr více...

Do Liberce se vrací filmaři. Natáčet budou historický seriál pro Netflix více...

Těžkou nehodu dvou aut na Albrechťáku nepřežil člověk

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Kolem půl jedenácté došlo na Albrechtickém kopci k vážné nehodě dvou osobních aut.Srážku nepřežil jeden sedmaosmdesátiletý spolujezdec. K nehodě došlo ve sjezdu na Frýdlant v poslední levotočivé zatáčce. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému.

Již při oznámení nehody bylo jasné, že v jednom z aut zůstal zaklíněný člověk. "Hasiči muže vyprostili pomocí hydraulického zařízení a poskytli první předlékařskou pomoc, se zdravotníky poté pomáhali při resuscitaci. Přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl," uvedla mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

K nehodě došlo ve sjezdu poblíž Dětřichova. Devatenáctiletá řidička osobního Opelu Corsa, která jela od Liberce, dostala zřejmě smyk, následkem kterého se auto přetočilo bokem do protisměru a narazilo do v protisměru jedoucí Fabie. Nehodu nepřežil spolujezdec z Opelu Corsa. 

"Přesnou příčinu nehody a její okolnosti osvětlí kriminalistům znalecké posudky, které si v souvislosti s vyšetřováním nehody vyžádají. Rovněž bude nařízena soudní pitva ke zjištění příčiny a mechanismu úmrtí," dodala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Celkem se u nehody zranili čtyři lidé a byli odvezeni do nemocnice. V jednom z havarovaných aut cestovalo také dítě.

Policisté z důvodu vyšetřování nehody silnici obousměrně uzavřeli a ve směru od Frýdlantu odkláněli  dopravu přes Raspenavu, ve směru od Liberce přes Mníšek a Oldřichov v Hájích. Komunikace byla opět zprůjezdněna ve 14.00 hodin.

 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky havárie, Frýdlant, Liberec, Opel Corsa, Škoda Fabia

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.