Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

PROGRAM: Bitva u Liberce odstartuje už v pátek ráno. Samotný střet vojsk pak proběhne v sobotu

RRedakce1 minuta čtení18. 4. 2018, 11:03
Bitva u Liberce.
Bitva u Liberce. · Foto: Visit Liberec

Do poloviny osmnáctého století se v pátek a sobotu vrátí Liberec. Je tu další výročí největší bitvy na území města. Takzvaná Bitva u Liberce proti sobě pod Ještědem v roce 1757 svedla rakouská a pruská vojska. A i po 261 letech si bitvu město připomene.

Všechno odstartuje už v pátek ráno devět hodin, kdy se otevře dobové tržiště. O hodinu později pak bude zpřístupněna liberecká radnice s výstavou o dějinách města. Odpoledne je pak na programu pietní akt a večer slavnostní koncert.

V sobotu se pak centrum dění přesune do veseckého areálu. Opět tu vyroste dobové tržiště, po poledni už se pak začnou chystat samotná vojska. Střet obou armád je pak na programu v 15 hodin.

Časový harmonogram Bitvy u Liberce 2018

Pátek 20.4.

Centrum Liberce

9.00–16.00 Dobové tržiště a vojsko před radnicí, lazaret na Nerudově náměstí, dělostřelectvo na Keilově vrchu
10.00 – 17.00 Možnost prohlídky Expozice pod radnicí – výstava k dějinám Liberce
16.30 Pietní akt na Nerudově náměstí
19.00 Slavnostní koncert Ústřední hudby AČR v Domu kultury Liberec

sobota 21. 4.

Areál Vesec (vstupné dobrovolné)

11.00 Dobové tržiště, vojenské ležení, ukázka života vojáků v táboře
13.00 Pořadové cvičení vojska
15.00 Ukázka bitvy u Liberce naživo se živými vojáky a koňmi

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook