St 12. 8. 2026Klára
Liberecko

Nedostatek vakcín a málo času na připomínky. Půta kritizuje očkovací strategii

ČTK1 minuta čtení6. 1. 2021, 7:52
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Postup při vytváření očkovací strategie považuje hejtman Martin Půta za zvláštní. Kritizuje například nedostatek vakcín. Na její připomínkování mají kraje podle něj málo času. Za zásadní problém nadále považuje také nedostatek vakcíny, řekl. Zástupcům krajů a Prahy v úterý vládní politici představili aktualizovanou očkovací strategii a plánovaný rezervační systém.

„Strategii dnes představují na tiskovce, my to máme připomínkovat do pátku. Tak bych charakterizoval celý systém komunikace," uvedl Půta. Podle něj dokumenty ke strategii dostali představitelé kraje teprve v úterý, připomínky k nim zatím sdělovat nechce. „Komentovat něco, co jsem neměl šanci číst, není úplně rozumné," uvedl.

Upozornil na to, že dokud nebude dost vakcín, tak nelze slibovat, že se bude očkovat. „Jen u nás v kraji máme 17.000 lidí starších 80 let a já mám tady před sebou, že dostaneme příští měsíc 14.000 vakcín a ještě z toho musíme podruhé očkovat ty, které budou očkovat tento měsíc poprvé. Takže mi jich moc nezůstane pro lidi, co se budou registrovat v tom systému," řekl.

Oceňuje ale, že stát chce vytvořit jednotný registrační systém. „Při představě, že si každý kraj vytvoří nějaký vlastní registrační systém, tak to je předem ztracené," dodal Půta. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes zopakoval, že rezervační systém bude pro lidi nad 80 let spuštěn 15. ledna, pro ostatní 1. února.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook