Čt 13. 8. 2026Alena
Ostatní sporty

Ideální lyžovačka. Skiareály v Libereckém kraji navštívily tisíce lidí

ČTK2 minuty čtení21. 1. 2018, 18:03
Skiareál Ještěd
Skiareál Ještěd · Foto: Ski Ještěd

Lyžařské areály v Libereckém kraji mají za sebou jeden z nejlepších víkendů od začátku sezony, přijely tisíce lidí. Na horách panovaly ideální podmínky, v provozu byly téměř všechny vleky, a to i v menších střediscích. Upraveny jsou také běžecké trasy. V neděli navíc přálo návštěvníkům hor počasí, svítilo slunce a občas poletoval sníh.

V nejlepším stavu od spuštění areálu jsou nyní sjezdovky ve sportovním středisku Ještěd v Liberci. Provozovatelům pomohlo sněžení během týdne a teploty pod nulou, sníh je prachový. „Jezdilo poprvé úplně všechno. Navíc jsme tu měli závod bez lyží, při němž účastníci běží lesem a zdolávají různé překážky. Ze sjezdovek na ně bylo pěkně vidět, takže měli návštěvníci o zábavu postaráno," řekla za provozovatele Renata Balašová.

Poprvé za sezonu se rozjel běžecký areál v nedalekém Vesci. „Dnes svítilo sluníčko, takže sedm kilometrů upravené trati přilákalo hodně nadšených běžkařů," uvedla Balašová.

Plné svahy lyžařů a snowboardistů byly také v jizerskohorských střediscích Bedřichov, Severák a Tanvaldský Špičák. „Byl to jeden z nejlepších víkendů, srovnatelný s návštěvností o Vánocích," řekl Pavel Bažant, ředitel společnosti SKI Bižu, která největší areály Jizerských hor provozuje. Za oba dny je navštívilo přes 10 tisíc lidí.

„Rozdělili se rovnoměrně na sobotu a neděli. Do hor určitě přilákal lyžaře čerstvý sníh a dobré počasí," uvedl Bažant.

Velká spokojenost zavládla také v Rokytnici nad Jizerou, kam během soboty a neděle přijelo okolo 7000 lidí. „Dnes tu bylo od rána jasno. Navíc jsme tu měli závody začínajících lyžařů, takže se mohli lidé podívat, jak jezdí žáci a junioři," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Vít Pražák. „Sjezdovky jsou ve velmi dobrém stavu, podmínky ideální," dodal.

Vzhledem k návštěvnosti museli lidé ve frontách na vleky čekat, podle Pražáka to ve špičce bylo zhruba dvanáct minut. Všechny vleky jezdily o víkendu také v areálu Paseky nad Jizerou, Horní Domky a jinde.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook