Pá 14. 8. 2026Alan
Ostatní sporty

Češi na florbalovém mistrovství bojují o medaile. Nezůstávejte doma, fanděte ve fanzóně

Luboš Vrabec2 minuty čtení7. 12. 2018, 11:09
Fanděte Čechům ve fanzóně.
Fanděte Čechům ve fanzóně.

Desítky lidí sledovaly čtvrteční čtvrtfinálový souboj českých florbalistů proti Dánsku ve fanzóně v libereckém obchodním centru Nisa. Nakonec to byl pohodový večer a Češi postoupili do semifinále. Fanzóna je otevřena každý den až do neděle, kdy šampionát vrcholí. A kromě sledování zápasů o medaile je připraven zajímavý doprovodný program.

Ve fanzóně naproti multikinu si to svoje najde každý. Hned u vchodu je velký skákací hrad pro děti, u něj stánky s občerstvením. Chcete si vyzkoušet florbal? Není problém, mají tu minihřiště, kde se dá sehrát improvizovaný zápas, hokejky a míčky jsou k dispozici.

Zajímá vás, jak tvrdou máte ránu? I to si lze vyzkoušet a stojí se fronta. Proti Dánsku nejtvrdší rána jednoho z fanoušků přesáhla sedmdesát kilometrů v hodině. Máte větší pecku? Přesvědčit o tom se můžete třeba o přestávce některého z utkání.

V pátek fanzóna otevřela už v deset dopoledne. Vyzkoušet si můžete zmíněné atrakce, na programu jsou dvě zbývající čtvrtfinále favoritů ze severu, tedy Švédů a Finů. Ve tři začne ukázka florbalu hendikepovaných sportovců a bude možné si i vyzkoušet, jak se florbal na vozíku hraje.

Speciální program

pátek
od 10:00 florbal pro návštěvníky, soutěže, měřič střely
15:00 - 17:00 ukázka florbalu hendikepovaných sportovců. Možnost vyzkoušet si florbal na vozíku

sobota
13:00 - 16:00 turnaj mini přípravek

neděle
10:00 - 15.00 turnaj firem a zaměstnanců NISY 

Sobota a neděle patří dvěma turnajům, utkají se minipřípravky a pak také firmy z Nisy a zaměstnanci.

O víkendu ale hlavně dojde na boje o medaile. Pokud nedojde k překvapení, v sobotu v 16 hodin nastoupí Česko proti Finsku a od 19 hodin Švédsko proti Švýcarsku. Z těchto dvou soubojů pak vzejdou účastníci nedělního finále, které se hraje od 16 hodin. Už hodinu po poledni pak odstartuje zápas o bronz.

Velkoplošná projekce 

Pátek 7.prosince
15:10 – 2.B : vítěz P01 /čtvrtfinále 4 18:00 – 1.B : vítěz P03 /čtvrtfinále 2

Sobota 8. prosince
16:00 – Vítěz čtvrtfinále 2 : Vítěz čtvrtfinále 3 /semifinále 1 19:00 – Vítěz čtvrtfinále 1 : Vítěz čtvrtfinále 4 /semifinále 2

Neděle 9.prosince
13:00 – o 3. místo 16:00 – finále 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hygienici zrušili zákaz pro Hamerské jezero, kvalita vody je přesto špatnáSpolečnost

Hygienici zrušili zákaz pro Hamerské jezero, kvalita vody je přesto špatná

Hygienici po týdnu zrušili zákaz koupání pro Hamerské jezero v Hamru na Jezeře na Českolipsku. I tak ale nadále koupání v něm kvůli zvýšenému výskytu sinic nedoporučují, podle posledního rozboru je kvalita vody v jezeře na čtvrtém z pěti stupňů hodnocení. Zákaz koupání aktuálně neplatí pro žádné přírodní koupaliště v Libereckém kraji, vyplývá z údajů na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péčeZdraví

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péče

O kvalitě porodnice nerozhoduje jen počet porodů. Stejně důležité jsou zkušenosti zdravotnického týmu, dostupnost péče, bezpečnost a moderní vybavení. Porodnice v Jilemnici ukazuje, že i regionální pracoviště může nabídnout špičkovou medicínu, individuální přístup a zázemí, ve kterém se rodičky cítí bezpečně. 

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook