St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Kuchařka i doručovatelka. Paní Marie Jermanová z Hrádku oslavila stovku

Luboš Vrabec1 minuta čtení15. 7. 2017, 10:36
Marie Jermanová
Marie Jermanová · Foto: Roman Sedláček

Rovnou stovku oslavila Marie Jermanová z Hrádku nad Nisou. A kromě velké rodinné oslavy se dočkala i blahopřání od zástupců Hrádku. Nejde přitom o jediné jubileum oslavenkyně. Marie Jermanová totiž žije v Hrádku sedmdesát let, přišla sem dva roky po válce se svým mužem, který byl policistou.

Marie Jermanová se narodila na Litvínovsku. Po válce byl ale v pohraničí nedostatek policistů. Tím byl její muž, který byl do Hrádku v roce 1947 převelen. A tak s ním přišla i jeho žena.

Nejprve začala pracovat jako kuchařka v dětském domě v dnešním Hrádeckém dvoře. Obyvatelé Hrádku ji ale v dalších letech mohli potkávat v uniformě poštovní doručovatelky. „Díky znamenité znalosti němčiny předávala nejen noviny a psaní, ale často i informace mezi českou a německou komunitou,“ řekl Roman Sedláček z Hrádku.

Později se opět vrátila k vaření. Ještě v důchodu vypomáhala v kuchyni mateřské školky v Doníně.

Stovku oslavila s rodinou, dětmi, vnoučaty a také s první pravnučkou.

Marii Jermanové přišli do hrádeckého domu s pečovatelskou službou pogratulovat i zástupci města v čele s místostarostou Pavlem Farským.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook