St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Dlaskův statek zve na Svatováclavské posvícení

RRedakce1 minuta čtení25. 9. 2017, 8:59
ilustrační foto.
ilustrační foto. · Foto: Turnov.cz

Muzeum Českého ráje zve na posvícení, které proběhne ve svátek svatého Václava na Dlaskově statku. Program začíná 28. září už v 10:30.

Lidé ve vesnických usedlostech, jako je například Dlaskův statek, museli odjakživa tvrdě pracovat.  Ale také se uměli bavit – o tom jak se přesvědčíte na Dlaskově statku, kde si připomene, jak lidé dříve ve velkém statku oslavovali ukončení letní sklizně. Budete mít možnost se seznámit s chodem domácnosti a hospodářství, uvidíte, jak se v troubě v  kachlových kamnech chystala pečená husa s knedlíkem a se zelím, která o Posvícení vždy patřila na slavnostně prostřenou tabuli.

Ve stálé expozici si připomenete, jak Posvícení slavil hospodář Dlask se svou rodinou, uvidíte, a bude si moci vyzkoušet i ochutnat, jak se pekly „prakovické koláče“ s povidly, mákem a ovocem podle receptu ze Šírova mlýna z Prakovic  u Mrklova. Akci doplní kulturní program, ve kterém se představí folklórní soubor, nebude chybět ani pohádka a soutěže pro nejmenší.  Již tradičně program doplní muzejní řemeslně výtvarná dílna a řemeslný jarmark.  Takže nezapomeňte si udělat uzlík na kapesníku a přijďte ve čtvrtek 28. září 2017 na Dlaskův statek do Dolánek.

Program

10.15 hod. Říkanky s Evou Kordovou
11.00 hod. Divadlo ROLNIČKA s Barevnou strašidelnou pohádkou
12.00 hod. Folklórní soubor Šafrán - pásmo písní a tanců
13.00 hod. Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou
14.30 hod. Divadlo ROLNIČKA s pohádkou Když jsem já sloužil
15.30 hod. Volupsije – country kapela z Jablonce nad Nisou

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Slovaňačky změří síly s bosenským Sarajevem. Teď čeká vstup do ligyFotbal

Slovaňačky změří síly s bosenským Sarajevem. Teď čeká vstup do ligy

Liberecké fotbalistky už vědí, s kým se střetnou v prvním předkole Evropské ligy. Los jim přisoudil bosenský tým SFK 2000 Sarajevo. První zápas odehrají 26. srpna venku, odvetu pak doma ve středu 2. září. Ještě před tím ale vstoupí do ligy, ve které budou obhajovat bronzovou příčku. Už v neděli ve 13 hodin přivítají Lokomotivu Brno.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook