St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Silnice budou v noci na neděli křižovat hasiči. Desátý ročník oblíbené soutěže je poslední

Luboš Vrabec1 minuta čtení6. 10. 2017, 9:51
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: HZS LK

Do Zdislavy se v sobotu sjede třicet čtyřčlenných hasičských týmů z okolních krajů. Soutěžit budou v rámci Hasičské noci pod Ještědem. Čeká na ně čtrnáct stanovišť, jednotlivé týmy se na nich setkají s úkoly, které připomínají situace z reálných zásahů.

„Na soutěžící čeká například řezání klády kaprovou pilou, přetloukání závaží, výměna kola u hasičského vozu, raft a další známé i neznámé úkoly,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Týmy se vydají na okruh dlouhý asi 60 kilometrů a cesta by jim měla trvat zhruba pět hodin. Neměří se ale doba jízdy, ale plnění jednotlivých disciplín.

„Soutěž prověřuje nejenom fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale také manuální zručnost, týmovou spolupráci a důvěru," doplnila za organizátory soutěže Radka Kostelňáková z České hasičské jednoty Podještědí.

Letošní desátý ročník bude také ročníkem posledním. Účastníci tak budou vzpomínat na zážitky z minulých let.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook