St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Vojáci si v libereckých kasárnách připomněli Den ozbrojených sil slavnostním nástupem

RRedakce1 minuta čtení27. 6. 2018, 11:06
Slavnostní nástup.
Slavnostní nástup. · Foto: Liberecký kraj

Slavnostní nástup 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany u příležitosti Dne ozbrojených sil se uskutečnil v pondělí v libereckých kasárnách. Liberečtí chemici si významné datum připomněli společně se zástupci všech složek Integrovaného záchranného systému.

„Jako Liberečák jsem si vždy vážil svých vojáků a věřím, že každý ví, co je 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany,“ uvedl náměstek hejtmana Přemysl Sobotka, který se slavnosti také zúčastnil.

Rozkazem prezidenta republiky z roku 2002 byl 30. červen ustanoven jako Den ozbrojených sil České republiky. Stalo se tak v souladu s historickými tradicemi našich ozbrojených sil, kdy legionáři 30. června 1918 stáli nastoupeni na pláni u francouzského města Darney ke slavnostní vojenské přísaze.

„Francie jako první spojenecká země uznala Československou národní radu jako nejvyšší orgán spravující veškeré zájmy národa jako základ příští československé vlády,“ doplnil nadrotmistr Pavel Tichý, zastupující tiskový a informační důstojník 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook