Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Rozdává lásku a radost. Canisterapeutický pes Démon vykouzlil seniorům úsměv na tváři

DDenisaAlbaniova1 minuta čtení12. 2. 2019, 10:42
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek · Foto: Pixabay.com

Příjemné zpestření, zlepšení nálady i chvíle dojetí... To přinesla do železnobrodského Domova s pečovatelskou službou canisterapeutická návštěva v podobě šeltie Démona a jeho pána.

Domov v Železném Brodě se vůbec poprvé dočkal canisterapie. Karel Pauch se svým chlupatým kamarádem přijeli na pozvání vedení města. „Karel Pauch působí nejen v našem městě jako terénní sociální pracovník pro neziskovou organizaci Naděje. Vedle monitoringu terénu a oslovování osob bez přístřeší nebo ohrožených sociálním vyloučením se věnuje právě i canisterapii,“ vysvětlila Šárka Jirošová z odboru sociálních věcí. 

Návštěvu přivítalo na dvacet účastníků, které kontakt se zvířetem nadchl. „Pan Pauch představil lidem činnosti, kterým se věnuje, na ukázku přinesl i literaturu věnující se canisterapii a následně představil Démona každému účastníkovi,“ popsala Jirošová. Pohled do veselých očí, vrtící ocásek a jemné chloupky lechtající na dlaních vykouzlili nejeden úsměv. Za možnost podrbání a pomazlení získal Démon nejeden pamlsek.

Město si tak canisterapeutickou návštěvu pochvalovalo. „Návštěvu bych zhodnotil velice kladně. Klientům Domova s pečovatelskou službou se snažíme často zpestřit program, zvláště nyní v zimě,“ komentoval místostarosta Ivan Mališ. Do budoucna by se mohla canisterapie v Železném Brodě stát pravidelnou činností. Prozatím alespoň dvakrát ročně.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook