St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Přesunutí farmářským trhům k radnici pomohlo, budou i letos

ČTK2 minuty čtení16. 3. 2019, 18:21
Farmářské trhy v Kostelní ulici
Farmářské trhy v Kostelní ulici · Foto: Město Liberec

Městské farmářské trhy v horním centru Liberce budou i letos, poprvé už příští týden ve čtvrtek. K jejich zachování pomohlo to, že se pro ně loni na podzim podařilo najít atraktivnější místo. Jejich přemístění k vodotryskům v ulici 5. května před obchodním centrem Plaza se vyplatilo, nyní buou na stejném místě.

„Kdyby to bylo tak, jako loni v Kostelní, tak bychom pravděpodobně trhy v letošním roce už neprovozovali," řekl za městskou firmu Elset Ondřej Červinka, který má trhy na starost.

Původně byly trhy v Kostelní ulici, v prostoru mezi hlavním libereckým kostelem a farou asi 200 metrů od radnice. Zájem na tomto místě ale postupně klesal.

U vodotrysků se lidé zastaví

„Tam přišli jen lidé, kteří chtěli jít vyloženě na trhy," uvedl Červinka. Pořádání trhů zachránilo přemístění k vodotryskům, kudy prochází výrazně více lidí než Kostelní ulicí. Jsou na jedné z hlavních cest přes centrum pro pěší, a je tak větší šance, že se někteří procházející lidé neplánovaně zastaví. „Když je něco zaujme, tak si nakoupí a jdou dál. Prostě tržby pro prodejce jsou tam násobně vyšší," uvedl Červinka. Vyšší zájem mezi kupujícími je podle něj znát i na pestřejší nabídce. „V Kostelní bylo běžně sedm osm prodejců, tady jsme v průměru asi na patnácti," dodal.

I letos se budou městské trhy konat každý týden ve čtvrtek až do podzimu, nabídka se bude lišit podle ročního období. Na zahájení příští týden by mělo být otevřeno přes 15 stánků. Své zboží tam budou nabízet regionální výrobci a zemědělci z Libereckého kraje a středních Čech.

Trhy v Liberci

Trhy mají v Liberci několikasetletou tradici. Právo pořádat je udělil Liberci císař římský a král český Rudolf II. už v roce 1577. Místo jejich konání se několikrát změnilo. Do horního centra se městská tržnice vrátila v roce 2017 po více než 30 letech.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook