St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Šest čtvrtí bylo bez proudu kvůli poruše transformátoru

Michael Daněk1 minuta čtení20. 3. 2014, 14:38
Ilustrační foto: ČEZ
Ilustrační foto: ČEZ · Foto: ČEZ

Několik tisíc Liberečáků se ve čtvrtek ráno muselo obejít bez elektrického proudu. Výpadek zasáhl centrum, část Ruprechtic, Pavlovic, Harcova, Kateřinek a Růžodolu. Za více než hodinovou odstávku mohla podle vedení ČEZu porucha v transformovně v libereckých Pavlovicích.

„Dnes ráno v 8:11 došlo k poruše na vedení vysokého napětí - konkrétně k poruše měřícího transformátoru napětí v transformovně Liberec Pavlovice,“ potvrdila mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

Poruchu se podařilo odstranit po několika desítkách minut. „Do terénu okamžitě vyjela poruchová četa Skupiny ČEZ a dodávky jsme postupně začali do lokalit obnovovat. V 9:22 hodin byla dodávka elektřiny pro všechny odběratele kompletně obnovena,“ shrnula mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook