St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Kraj nakoupí regionální výrobky a rozdá je jako dary či ceny

Luboš Vrabec1 minuta čtení18. 4. 2014, 21:41
Regionální výrobky. Foto: Jiří Langer
Regionální výrobky. Foto: Jiří Langer · Foto: Jiří Langer

Zajímavou věc si připravili na kraji. Od všemožných regionálních výrobců nakoupí jejich výrobky, které pak budou používat pro propagaci kraje, jako dary pro hosty, ale i ceny pro vítěze různých sportovních či kulturních soutěží. Díky tomu bude kraj regionálním výrobcům dělat reklamu.

Kraj tak vytvořil celý katalog regionálních výrobků. Celkem se sešlo 150 předmětů od 37 výrobců. „Byly to výrobky tradiční pro náš kraj – sklo a bižuterie, ale i potravinářské dobroty a nápoje, produkty textilní, plstěné, vyrobené ze dřeva, proutí, orobince, keramiky nebo papíru,“ zdůraznila členka rady kraje Ivana Hujerová, která má téma regionálních výrobků ve svém rezortu.

Výběru se účastnilo na šest desítek pracovníků kraje, nakonec bylo po těžkém boji vybráno 75 výrobků, přitom nejvyšší bodové hodnocení získaly zejména regionální potraviny – klobásky, sýry, pivo nebo mošty. „Z vybraných výrobků jsme vytvořili krajský Katalog reklamních předmětů 2014, který je vhodný k využití nejen pro Liberecký kraj, ale také pro jeho příspěvkové organizace, obce a další regionální zájemce, například pro firmy, úřady či neziskové organizace, v  elektronické podobě bude i na webu kraje,“ připomněla radní.

Od regionálních výrobců z tohoto katalogu si Liberecký kraj již letos objednal zboží za 287 480,40 korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook