St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Hrádecký mokřad propojí stovky metrů stezek

Michael Daněk1 minuta čtení3. 8. 2014, 11:16
Hrádecký mokřad propojí stovky metrů stezek. Foto: Hrádek nad Nisou
Hrádecký mokřad propojí stovky metrů stezek. Foto: Hrádek nad Nisou · Foto: Hrádek nad Nisou

Příjemné zátiší vzniká v Hrádku nad Nisou. Lesík mezi starým silničním přechodem do Polska a Kristýnou ukrývá tichý mokřad. Ten bude už brzy protkán chodníčky na pilotech, díky kterým si budete moci projít bažiny „suchou nohou.“

„Molo částečně vynesené nad vodní hladinu vybízí k posezení a stejně jako celá stezka otvírá melancholické výhledy do podmáčeného světa, který naleznete jen kousek za posledními hrádeckými staveními,“ píší na webu města. Trasa bude dlouhá 600 metrů a přijde na 1,5 milionu korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook