St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Odpoledne dorazí do Česka silné bouřky s přívalovými dešti

ČTK2 minuty čtení15. 8. 2022, 12:58
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Odpoledne se v Česku včetně Libereckého kraje mohou objevit silné bouřky s přívalovými srážkami, případně i menšími kroupami. Večer budou bouřky slábnout.

Při bouřkách může napršet 20 až 40 milimetrů srážek, výjimečně mohou být úhrny i vyšší. Výstraha na silné bouřky platí od dnešních 12:00 do 21:00, v Královéhradeckém, Pardubickém kraji a v částech Libereckého a Olomouckém kraje až do půlnoci.

Při lokálních přívalových deštích se mohou ojediněle rozvodnit malé toky, voda může zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky, upozornili meteorologové. Motoristé by v bouřce měli jezdit pomaleji a velmi opatrně.

I přes očekávané srážky budou ale dnešní bouřky podle ČHMÚ jen lokální. „Na většině míst bohužel vůbec nezaprší. Sucho bude tedy pokračovat i dál," uvedli meteorologové na twitteru.

Zatím do odvolání proto platí varování před zvýšeným rizikem vzniku a šíření požárů v severozápadní polovině Čech včetně Prahy, v Polabí a na jižní a střední Moravě. Meteorologové očekávají, že v dalších dnech budou kvůli pokračujícímu suchému a teplému počasí varování rozšiřovat i na další části republiky.

Podle předpovědi se silnější bouřky mohou v Česku objevit dnes a také v druhé polovině týdne. Teploty mohou opět přesáhnou tropickou třicítku, ve čtvrtek mají vyšplhat až ke 35 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook