St 12. 8. 2026Klára
Společnost
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Prima FRESH Festival v Liberci bude nabitý chutěmi, zážitky a zábavou

PR článekRRedakce2 minuty čtení9. 6. 2023, 10:21
Prima FRESH Festival v Liberci bude nabitý chutěmi, zážitky a zábavou
Prima FRESH Festival v Liberci bude nabitý chutěmi, zážitky a zábavou

Víte, jak chutnají žabí stehýnka? Vyzkoušeli jste už grilovanou chobotnici? Láká vás maso z krokodýla nebo zebry? Top gastronomické zážitky přinese do Liberce Prima FRESH festival. Doražte do parku Budyšínská v pátek a sobotu 16. a 17. června.

Když se do vaření pustí Zdeněk Pohlreich a jeho tým v Café Imperial ve spolupráci s kuchaři z vyhlášené Valoria Restaurant vznikne z toho naprosto fantastické menu. Servírovat se bude třeba grilovaná chobotnice s wasabi omáčkou nebo halibut s lanýžovou omáčkou nebo Thai Surf & Turf, tygří krevety, chashu pečený bůček s kimchi majonézou.

Český Národní tým kuchařů a cukrářů se předvede v plné síle a ve své kuchyni vykouzlí koncert pro chuťové pohárky. Co takhle dát si králičí hřbet s hořčičnou omáčkou, presovaný bůček a bramborové rösti s pečeným zelím nebo telecí hřbet s lanýžovou nádivkou a celerovým pyré?

Zní to možná zvláštně a exoticky, ale chutnat to bude božsky. Řeč je o nabídce Restaurantu U Sapíků, kde se bude servírovat lososový Gravlax s chřestem a citronovým curdem, telecí se smržovým sosem nebo kančí pršut s okurkami cornichons.

Kuchařský rondon oblékne na festivalu také Marcel Ihnačák a tým jeho restaurace, kterým pod rukama budou vznikat neskutečné pochoutky. Na menu se objeví například žabí stehýnka balená v pancette nebo petrželový krém caramel.

„Šéfkuchař Filip Töpfer a jeho Extrémní catering nebude na festivalu poprvé, nicméně menu bude opět originální,“ říká ředitel festivalu Petr Jirásek. Kde jinde ochutnat fermentované listy kaktusu, trhané maso ze zebry, krokodýlí ceviche nebo kousky holubího masa restované na skořicovém másle v polévce z dýně pečené na žhavých kamenech.

Mezi hvězdami gastronomického nebe se rozhodně neztratí ani místní podniky. V Liberci se předvede například Q Burger Bar nebo bistro Sapa, ostrou mexickou kuchyni doveze Los Capolitos.

Nejvýhodnější vstupenka se dá pořídit v předprodeji. Dvoudenní vstupenka se skleničkou z edice Prima FRESH festivalu od Crystalexu je za 249 Kč.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook