St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Hrozí silná ledovka, varují meteorologové. Opět má nasněžit

Luboš Vrabec1 minuta čtení16. 1. 2024, 13:15
Hrozí silná ledovka, varují meteorologové. Opět má nasněžit
Hrozí silná ledovka, varují meteorologové. Opět má nasněžit · Foto: Pixabay.com

Počasí opět potrápí obyvatele Libereckého kraje. Během středečního odpoledne a večera hrozí silná ledovka, má také znovu celkem výrazně nasněžit, meteorologové to odhadují na přes sedm centimetrů za dvanáct hodin.

Sněžit má podle meteorologů od středečního poledne, postupně se ale začne oteplovat a k večeru se tak má objevit ledovka. „Během středečního odpoledne očekáváme od jihozápadu sněžení, které bude od jihu přecházet do deště, i mrznoucího, na severu se mrznoucí déšť vyskytne přechodně až večer. Proto na většině území, vyjma jihovýchodu, hrozí mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, v severozápadní polovině území i ledovky silné s tloušťkou i nad 5 mm,“ uvedli meteorologové.

V Libereckém kraji může podle nich od středečního poledne do čtvrtečního rána přes sedm centimetrů nového sněhu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook