St 2. 9. 2026Adéla
Společnost

Nepotřebné vybavení posilovny v bazénu prodal Liberec v elektronické dražbě za 311 tisíc korun

Martina Petrášková1 minuta čtení6. 11. 2024, 18:02
Nepotřebné vybavení posilovny v bazénu prodal Liberec v elektronické dražbě za 311 tisíc korun
Nepotřebné vybavení posilovny v bazénu prodal Liberec v elektronické dražbě za 311 tisíc korun

Nepotřebné vybavení z posilovny v plaveckém bazénu na Tržním náměstí v Liberci prodal Liberec v elektronické dražbě za částku 311 tisíc korun. Jednalo se především o cvičební stroje a další sportovní vybavení, pro něž už město nemá uplatnění. Fitness prvky město prodávalo jako soubor movitých věcí s vyvolávací cenou 167 522 korun. Nakonec se v aukci podařilo získat o více než 140 tisíc korun více.

„Dražba movitých věcí z fitness centra proběhla dnes (ve středu 6. listopadu) v dopoledních hodinách. Do dražby, která trvala hodinu a 25 minut se přihlásili 3 účastníci. Vítěz soubor cvičebních strojů a dalšího vybavení vydražil nakonec za 311 tisíc korun,“ říká náměstek primátora pro územní plánování, majetkoprávní záležitosti a sport Adam Lenert (ANO). Vysoutěžená cena je podle něj úspěchem. „Myslím, že se povedla vysoutěžit velmi dobrá cena, zájemci mezi sebou bojovali, bylo mnoho příhozů. Jsem přesvědčený, že dát tyto movité věci do dražby se vyplatilo,“ dodává.

Peníze z prodeje použije Liberec na nákup sportovního vybavení pro městské školy a školky.

S aukcí město původně počítalo v polovině října ještě před zahájením rekonstrukce bazénu, nakonec byl termín stanoven až na 6. listopadu. Pokud by se napoprvé nepodařilo nepotřebné vybavení posilovny prodat jako soubor věcí, bylo město připraveno na základě veřejné dražební vyhlášky uskutečnit dražbu jednotlivých movitých věcí nebo jejich dílčích souborů, a to přímo v prostoru bazénu.

V libereckém plaveckém bazénu začala v minulém týdnu rozsáhlá rekonstrukce, která ho pro veřejnost na dva roky uzavřela. S vybavením posilovny už proto město nadále nepočítalo. Rekonstrukci bazénu provádí firma Metrostav DIZ, náklady na obnovu jsou vyčísleny na téměř 750 milionů korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Silnice I/10 u Turnova je po havárii cisterny s hořlavinou znovu průjezdnáKrimi

Silnice I/10 u Turnova je po havárii cisterny s hořlavinou znovu průjezdná

Silnice I/10 u Turnova je po úterní havárii cisterny s vysoce hořlavou látkou od 03:40 opět průjezdná, informovala krajská policejní mluvčí Klára Jeníčková. Hlavní tah od křižovatky se silnicí I/35 směrem na Železný Brod byl zavřený přes 14 hodin. Kvůli havárii cisterny, která podle hasičů převážela bionaftu, museli v úterý odpoledne evakuovat pracovníky blízké firmy Agba. Zraněn při nehodě nikdo nebyl.

OC Plaza v Liberci láká na tři novinky i výhodné podzimní nákupySpolečnost

OC Plaza v Liberci láká na tři novinky i výhodné podzimní nákupy

Liberecká Plaza má o čem mluvit. Během léta tu přibyla pobočka Komerční banky, obchod Tchibo i prodejna BubbleOne. Centrum tak dál rozšiřuje svoji nabídku a přidává další důvody, proč zajít právě sem. A kdo chce v září výhodně nakoupit výbavu do školy a zásoby na podzim, přijde si zde na své.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook