St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Nový chodník v Krásné Studánce. Povede až k fotbalovému areálu

Luboš Vrabec1 minuta čtení25. 9. 2025, 19:03
Nový chodník v Krásné Studánce. Povede až k fotbalovému areálu
Nový chodník v Krásné Studánce. Povede až k fotbalovému areálu

Více než čtyři sta metrů dlouhý chodník vyroste v Krásné Studánce. Povede od železničního přejezdu až ke sportovnímu fotbalovému areálu v Hejnické ulici. Stavební firma Strabag, která zakázku za necelých 13 milionů vyhrála, začne stavět ještě letos na podzim, konkrétně v listopadu.

„Firma by měla začít v listopadu, na realizaci mají 15 týdnů. Dokončení předpokládáme na přelomu ledna a února, záležet bude na klimatických podmínkách,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Janďourek (Starostové pro LK).

Kromě chodníku vznikne také nová autobusová zastávka a bezpečný přechod pro chodce. Kolem chodníku také bude vybudováno veřejné osvětlení. Město by rádo získalo peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Podali jsme žádost o dotaci, měli bychom získat 85 procent,“ dodal Janďourek.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Uhrazení servisního poplatku či předání peněz kurýrovi. Znáte nové kyberpodvody?Krimi

Uhrazení servisního poplatku či předání peněz kurýrovi. Znáte nové kyberpodvody?

Komerční banka v prvním pololetí letošního roku zaznamenala o 41 % více podvodů v oblasti plateb a platebních karet než ve stejném období loni. Kromě investičních podvodů a falešných bankéřů se objevují i nové triky – pro hotovost si útočníci posílají falešné kurýry, zneužívají skutečné rezervace ubytování nebo klienty přesvědčují k instalaci falešné bankovní aplikace.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook