St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Hotely a penziony v Bedřichově i okolí jsou před Jizerskou 50 zcela obsazené

ČTK2 minuty čtení18. 1. 2026, 20:04
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Jizerská o.p.s.

Hotely a penziony v Bedřichově na Jablonecku i blízkém okolí jsou před Jizerskou padesátkou zcela obsazené, dva týdny před závodem, se rychle plní ubytovací kapacity také v nedalekém Liberci a Jablonci nad Nisou. Důvodem je podle bedřichovského starosty Petra Holuba (NK pro Bedřichov) nejen legendární závod, který se s ohledem na konání olympijských her uskuteční letos už na přelomu ledna a února, ale také souběh s pololetními a navazujícími jarními prázdninami na školách.

Bedřichov je oblíbeným jizerskohorským střediskem se 400 stálými obyvateli, podle údajů z Českého statistického úřadu (ČSÚ) nabízí zhruba 1100 lůžek v hotelech, penzionech a turistických ubytovnách, další místa k ubytování jsou v soukromých apartmánech, kapacity jsou ale obsazené, stejně jako v sousedním Janově nad Nisou. „Někteří účastníci si ubytování neberou jen na ten víkend, ale na celý týden, spíš ale před Jizerskou padesátkou, protože si ji chtějí projet," poznamenal Holub. V dalších dnech už jsou podle něj kapacity obsazené hlavně díky prázdninám.

Vysokou obsazenost hlásí na přelom ledna a února i ubytovatelé v Liberci a Jablonci nad Nisou, odkud je možné se na závody dostat veřejnou dopravou. Některé hotely mají poslední volné pokoje. Vysokou obsazenost potvrdil Lukáš Pytloun, zakladatel a generální ředitel hotelového řetězce, který v Liberci provozuje hotely a apartmány v osmi lokalitách. „Pracujeme s obsazeností kolem 80 procent," řekl. Hlavně v horách se podle něj hotely na pololetní a jarní prázdniny rychle plní.

Původně byla Jizerská 50 jen vytrvalostním závodem běžkařů na 50 kilometrů s překonáním Jizerských hor z Bedřichova na Jizerku a zpátky. Postupem doby ale počet vypsaných soutěžních klání narůstal a nyní už jde o čtyřdenní akci, první závody se poběží už ve čtvrtek 29. ledna. Závod provázejí i dopravní omezení a omezené bude i parkování. Problémů v dopravě se ale starosta Bedřichova po zkušenostech z předchozích ročníků neobává, na provoz budou dohlížet policisté, pořadatelé i místní hasiči.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook