St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Hodiny na radnici se zastavily, rozbil se pohon ručiček

Luboš Vrabec1 minuta čtení4. 2. 2026, 11:45
Hodiny na radnici se zastavily, rozbil se pohon ručiček
Hodiny na radnici se zastavily, rozbil se pohon ručiček

Kdo prochází přes Benešovo náměstí v Liberci, mohl si všimnout jedné zajímavosti. Hodiny právě na straně k náměstí ukazují stále dvanáct hodin. Důvodem je jejich porucha, na její odstranění už město objednalo hodináře.

Hodiny se zastavily ve čtvrtek. „Město neprodleně objednalo hodináře, v pátek byl na věži a konstatoval nefunkční pohon ručiček,“ uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Hodiny jsou tak nyní nastaveny na 12 hodin. Kdy proběhne oprava a hodiny budou opět ukazovat správný čas, to se zatím neví. „Přesný termín opravy ještě neznáme,“ dodala mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Slovaňačky změří síly s bosenským Sarajevem. Teď čeká vstup do ligyFotbal

Slovaňačky změří síly s bosenským Sarajevem. Teď čeká vstup do ligy

Liberecké fotbalistky už vědí, s kým se střetnou v prvním předkole Evropské ligy. Los jim přisoudil bosenský tým SFK 2000 Sarajevo. První zápas odehrají 26. srpna venku, odvetu pak doma ve středu 2. září. Ještě před tím ale vstoupí do ligy, ve které budou obhajovat bronzovou příčku. Už v neděli ve 13 hodin přivítají Lokomotivu Brno.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook