čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Jizerská padesátka vybrala přes milion na výrobu ochranných pomůcek

Více než milion korun vybrali pořadatelé lyžařského závodu Jizerská padesátka prostřednictvím charitativní výzvy "Padesátka pro první linii" na boj s pandemií koronaviru.

Do akce se zapojilo 20.074 lidí, kteří si koupili virtuální čísla a přispěli tím Technické univerzitě v Liberci na výrobu ochranných pomůcek. Celkový výtěžek týdenní akce činil 1,003.700 korun.

Sbírku organizátoři vyhlásili v pondělí, uzavřena byla dnes v poledne. Základní cena za virtuální startovní číslo byla stanovena na symbolických 50 korun, zájemci ale mohli přispět jakoukoliv vyšší částkou podle svého uvážení. Každému, kdo se do finanční pomoci zapojil, slíbili pořadatelé zaslat na e-mail dres z elitní vlny Jizerské padesátky.

„Rozhodli jsme se podpořit libereckou univerzitu, protože Jizerská 50 je rodinné stříbro České republiky, je to silná komunitní akce s přesahem do celé společnosti a měla by se tak v těžkých dobách zapojit a pomáhat. Navíc patří do Libereckého kraje, proto jsme se rozhodli pomoci právě v něm,“ uvedli organizátoři akce v prohlášení.

Vybranou finanční částku předají zástupcům liberecké univerzity příští týden.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jizerská 50

Štítky Sport, lyžování, koronavirus, běh, Jizerská, charita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.